Podsumowanie akcji usuwania azbestu

Z terenu gminy Leszno w 2020 roku na składowisko odpadów dostarczono 120 ton azbestu, z czego 10 ton to pokrycia dachowe z eternitu zdjęte przez wyspecjalizowaną firmę.

Resztę, czyli prawie 110 ton odebrano od mieszkańców , którzy zdjęli go we własnym zakresie. Całkowity koszt usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Leszno w 2020 roku wyniósł 48 995,01 zł brutto, dofinansowano w kwocie 19 598,00 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Akcja usuwania azbestu jest prowadzona na terenie gminy od 2008 r. W tym roku usuwaniem azbestu zajmowała się firma PHU,, PIOTR” posiadająca stosowne uprawnienia na demontaż, odbiór i transport odpadów niebezpiecznych.