Godzina „W” [AKTUALIZACJA]

1 sierpnia o godzinie 17.00 jak co roku zawyły syreny. Mieszkańcy gminy zatrzymali się i minutą ciszy uczcili 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na placu przed Urzędem Gminy wójt, przewodniczący Rady Gminy, Harcerze oraz Strażacy w imieniu mieszkańców gminy Leszno złożyli kwiaty pod pominikiem upamiętniającym żołnierzy i partyzantów grupy „Kampinos”.

Wieczorem odbyła się projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o „Rzeczpospolitej Kampinoskiej”. Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Marcin Biegas, Prezes Zarządu Środowiska „Grupy Kampinos”, który opowiedział o znaczeniu dla Powstania Warszawskiego oddziału „Doliniaków” działającego w naszej okolicy. Serdecznie dziękujemy radnemu gminy Leszno Panu Lesławowi Kuczyńskiemu, który poprowadził spotkanie. Następnie o godzinie 21.00 odbyła się projekcja filmu Miasto 44.