Raport – Koronawirus [AKTUALIZACJA 21.10]

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, które obowiązują od 14.10.2020 r.:

zachowanie dystansu,

noszenie maseczek (zakrywanie ust i nosa),

częstą dezynfekcję dłoni,

godziny dla seniorów w sklepach: 10.00 – 12.00.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w całym kraju. Kliknij tu, aby przeczytać.

21.10  

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz za zgodą wójta dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie zdecydował o wprowadzeniu zdalnego nauczania w klasach IV-VIII w czwartek i piątek 22-23.10.2020 r.

20.10

Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie informuje, że w placówce nie ma stwierdzonego zakażenia koronawirusem wśród uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników.

Uczniowie, których rodzeństwo uczęszcza do przedszkola w Zaborowie i ich rodzice otrzymali informację, że są na kwarantannie, nie mogą uczęszczać do szkoły. Nie wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola w Zaborowie otrzymali informację o przejściu na kwarantannę. Odpowiedzialność za spełnianie warunków kwarantanny ponoszą rodzice. Przypadki budzące niepokój szkoła wyjaśniała bezpośrednio z danymi rodzicami. Klasy mogą przejść na zdalne nauczanie w przypadku wskazań sanepidu.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dzieci pięciu z sześciu oddziałów Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej oraz ich rodziny zostały objetę obowiązkową kwarantanną. Szczegółowe informacje na stronie internotwej przedszkola: www.przedszkolewzaborowie.pl

Pracownicy Urzędu Gminy, u których ubiegłotygodniowe badanie na obecność przeciwciał anty SARS-CoV-2 wykazało podniesiony ich poziom, otrzymali wyniki dodatkowych testów.
Wszystkie są negatywne.

Informujemy również, że wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz jest już zdrowy. Do końca tygodnia pracował będzie zdalnie.

Decyzją sanepidu Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie pozostaje zamknięte do końca tego tygodnia. Na zlecenie Urzędu Gminy w budynku przedszkola została przeprowadzona dezynfekcja wszystkich pomieszczeń.

19.10

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (33 adresy): 102 osoby
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 18 osób 

18.10

Informacja dotycząca tymczasowego zamknięcia przedszkola w Zaborowie. W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność Covid – 19 u pracownika Publicznego Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie sanepid podjął decyzję o zamknięciu placówki do 25 października 2020 r.

Dzieci jednego z sześciu oddziałów oraz ich rodziny zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie.
W przypadku jakichkolwiek zmian dotyczących funkcjonowania placówki rodzice będą informowani na bieżąco.

14.10

Badanie przeprowadzone w poniedziałek u pracowników Urzędu Gminy wykazało podniesiony poziom przeciwciał anty SARS-CoV-2 u trzech osób, które będą dalej diagnozowane. Zostanie u nich przeprowadzone badanie genetyczne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Poza tym dwie osoby, u których wystąpiły objawy – przebywają w izolacji od ubiegłego tygodnia – mają potwierdzony wynik testu na obecność Covid – 19.

Wczoraj została przeprowadzona powtórna dezynfekcja Urzędu Gminy.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (31 adresy): 98 osoby
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 7 osób

12.10

Zaplanowane w ubiegłym tygodniu testy serologiczne na obecność przeciwciał zostały dziś przeprowadzone u pracowników Urzędu Gminy. Część osób przebywa na kwarantannie domowej już od zeszłego tygodnia.

09.10

Drodzy Mieszkańcy gminy Leszno,

Od wtorku rano odczuwałem objawy podobne do występujących przy grypie. Lekarz pierwszego kontaku zdecydował o przeprowadzeniu u mnie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety w środę dostałem informację o pozytywnym wyniku testu. Od razu w porozumieniu ze swoimi współpracownikami zdecydowaliśmy się o wyłączeniu bezpośredniej obsługi interesantów w Urzędzie Gminy. W związku z tym, że od wtorku pozostaję w domu, część moich obowiązków przejęła uprawiona do tego Sekretarz Gminy.

Urząd Gminy będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie do czasu uzyskania wyników od wszystkich pracowników obsługujących Mieszkańców Gminy Leszno.Testy serologiczne na wykrywanie obecności przeciwciał będą przeprowadzone w poniedziałek rano. W zależności od ich wyników będziemy decydować o ewentualnym przywróceniu obsługi dla Mieszkańców.

Podjęliśmy również nadzwyczajne środki ostrożności polegające na całkowitym odkażeniu wszystkich pomieszczeń w budynku Urzędu Gminy. Czynności dezynfekcyjne przeprowadzone zostaną dziś o godzinie 13.00. Od tej godziny do końca dnia Urząd pozostanie nieczynny. Zapewniam Państwa, że decyzje, które podejmujemy podyktowane są troską o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji epidemiologicznej w naszej gminie.

Chciałbym również przypomnieć, że od jutra na terenie całego kraju zostanie wprowadzona „żółta strefa”. Oznacza to, że przywrócony będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz Banaszkiewicz
Wójt gminy Leszno

07.10

Szanowni Państwo,

właśnie otrzymaliśmy wynik testu na Covid-19, który został przeprowadzony u wójta gminy Leszno. Niestety wynik testu jest pozytywny. W związku z tym informujemy, że w trybie natychmiastowym wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Leszno do odwołania.

Wójt gminy Grzegorz Banaszkiewicz jest w kontakcie z Sanepidem, który podejmie decyzję o skierowaniu osób na kwarantannę. Lista osób, z którymi wójt miał kontakt dłużej niż 15 minut, zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim.

Jednocześnie informujemy, że wczoraj i dziś (wtorek-środa) wójt nie był obecny w pracy. Wszyscy pracownicy Urzędu zostaną poddani testom na obecność wirusa.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o sytuacji.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (18 adresy): 76 osób
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0 osób