1

Świąteczna Jadłodzielnia [RELACJA]

27.12

Sąsiedzka jadłodzielnia „Ze stołu na stół” w gminie Leszno odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W Lesznie i Zaborowie w ramach samoobsługowego stołu można było przyjechać z jedzeniem albo po jedzenie. Mieszkańcy korzystający z jadlodzielni byli przemili i bardzo życzliwi. Frekwencja dopisała pomimo mroźnej temperatury -11°C.

 

Prawie całe przywiezione jedzenie: ciasta, ryby, sałatki, pasztety, mięso trafiło na stoły do potrzebujących osób.

Dzięki sąsiedzkiej jadłodzielni udało się ocalić przed wyrzuceniem nadmiar jedzenia, a i osoby, które skorzystały, pomyślą ciepło o swoich sąsiadach.

Dziękujemy za życzliwość i pomoc ze strony Urzędu Gminy, Aktywnych Seniorów Gminy Leszno oraz Świetlic Gminy Leszno.

Na zdjęciu jadłodzielnia w Lesznie przy pętli autobusowej. Fot. Joanna Syta 

Akcja ratowania jedzenia „Ze stołu na stół” będzie powtórzona podczas Świąt Wielkanocnych.

Joanna Syta, radna gminy Leszno

Na zdjęciu jadłodzielnia w Zaborowie. Fot. Kinga T. Bagan 

23.12
Serdecznie zapraszamy do akcji ratowania jedzenia „Ze stołu na stół” 26 grudnia w dwóch punktach: w Lesznie i Zaborowie będzie można przynieść jedzenie, które zostało nam po świętach. Jadłodzielnie to miejsca, w których możesz zostawić dla innych jedzenie, jeśli nie jesteś w stanie go zagospodarować. Tam też możesz poczęstować się tym, co akurat zostawili inni.

Pamiętajmy, że posiłki zostawiamy w czystych, opisanych pojemnikach (np. słoikach, pudełkach po lodach). Jedzenie musi być świeże, a produkty opakowane nie mogą być przeterminowane. Można także zgłaszać chęć podzielenia się jedzeniem na grupach na Facebooku:

 
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com