1

Raport – Koronawirus [AKTUALIZACJA 23.11]

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, które obowiązują od 14.10.2020 r.:

zachowanie dystansu,

noszenie maseczek (zakrywanie ust i nosa),

częstą dezynfekcję dłoni,

godziny dla seniorów w sklepach: 10.00 – 12.00.

Od 24 października nowe zasady bezpieczeństwa obowiązują w całym kraju. Kliknij tu, aby przeczytać.

23.11

Informacja dotycząca kwarantanny w Publicznym Przedszkolu im. Leśnych Skrzatów w Lesznie:

Informujemy, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 u pracownika przedszkola, zgodnie z decyzją Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, trzech pracowników oraz dziewięcioro dzieci z oddziału pierwszego „Malinki” objętych jest kwarantanną do 28 listopada 2020 r.

Na kwarantannie przebywają tylko te osoby dorosłe i dzieci, które 18 listopada br. miały bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono wynik pozytywny.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 101 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 36 osób 

20.11

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 88 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 64 osób 

16.11

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 124 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 48 osób 

09.11

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 160 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 75 osób 

02.11

Informacja od dyrektora szkoły Podstawowej imienia Stefana Batorego:

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 u nauczyciela, informujemy, że decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej uczniowie klasy 2a do 7 listopada (sobota) zobowiązani są do przebywania w kwarantannie. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć dla uczniów tej klasy zostaną przekazane za pośrednictwem dziennika Librus.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 181 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 76 osób 

30.10

Informujemy, że po decyzji premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze będą zamknięte w dniach od 31 października do 2 listopada. 

Decyzja ta nie dotyczy pogrzebów. Uroczystości pogrzebowe będą mogły się odbywać w tym czasie.

Więcej informacji – www.gov.pl

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 175 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 75 osób 

Informacja od dyrektora szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Do godziny 12.30 dnia 30.10.br. po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w naszej szkole przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim szkoła funkcjonowała bez konieczności ustanowienia decyzji o kwarantannie klas.
Obecna sytuacja jest rozpatrywana przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim na bieżąco.

29.10

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 159 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 72 osób 

Informacja od dyrektora szkoły Podstawowej imienia Stefana Batorego:

W związku z pozytywnym wynikiem badania na Covid-19 u jednego z nauczycieli w Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, informujemy, że zgodnie z decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim uczniowie klasy 6a, 8b, 8c pozostają w kwarantannie do 30 października br. – TYLKO UCZNIOWIE (zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi od 23 października br.). Uczniowie mają obowiązek udziału w zajęciach online prowadzonych w trybie zdalnym. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki medycznej.

27.10

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 137 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 50 osób 

23.10

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz za zgodą wójta gminy dyrektor Publicznego Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie podjęła decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania we wszystkich oddziałach przedszkolnych od 26.10 do 30.10.2020 r. z powodu nieobecności pracowników.

22.10

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 180 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 35 osób 

21.10  

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz za zgodą wójta dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie zdecydował o wprowadzeniu zdalnego nauczania w klasach IV-VIII w czwartek i piątek 22-23.10.2020 r.

20.10

Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie informuje, że w placówce nie ma stwierdzonego zakażenia koronawirusem wśród uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników.

Uczniowie, których rodzeństwo uczęszcza do przedszkola w Zaborowie i ich rodzice otrzymali informację, że są na kwarantannie, nie mogą uczęszczać do szkoły. Nie wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola w Zaborowie otrzymali informację o przejściu na kwarantannę. Odpowiedzialność za spełnianie warunków kwarantanny ponoszą rodzice. Przypadki budzące niepokój szkoła wyjaśniała bezpośrednio z danymi rodzicami. Klasy mogą przejść na zdalne nauczanie w przypadku wskazań sanepidu.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dzieci pięciu z sześciu oddziałów Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej oraz ich rodziny zostały objetę obowiązkową kwarantanną. Szczegółowe informacje na stronie internotwej przedszkola: www.przedszkolewzaborowie.pl

Pracownicy Urzędu Gminy, u których ubiegłotygodniowe badanie na obecność przeciwciał anty SARS-CoV-2 wykazało podniesiony ich poziom, otrzymali wyniki dodatkowych testów.
Wszystkie są negatywne.

Informujemy również, że wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz jest już zdrowy. Do końca tygodnia pracował będzie zdalnie.

Decyzją sanepidu Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie pozostaje zamknięte do końca tego tygodnia. Na zlecenie Urzędu Gminy w budynku przedszkola została przeprowadzona dezynfekcja wszystkich pomieszczeń.

19.10

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (33 adresy): 102 osoby
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 18 osób 

18.10

Informacja dotycząca tymczasowego zamknięcia przedszkola w Zaborowie. W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność Covid – 19 u pracownika Publicznego Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie sanepid podjął decyzję o zamknięciu placówki do 25 października 2020 r.

Dzieci jednego z sześciu oddziałów oraz ich rodziny zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie.
W przypadku jakichkolwiek zmian dotyczących funkcjonowania placówki rodzice będą informowani na bieżąco.

14.10

Badanie przeprowadzone w poniedziałek u pracowników Urzędu Gminy wykazało podniesiony poziom przeciwciał anty SARS-CoV-2 u trzech osób, które będą dalej diagnozowane. Zostanie u nich przeprowadzone badanie genetyczne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Poza tym dwie osoby, u których wystąpiły objawy – przebywają w izolacji od ubiegłego tygodnia – mają potwierdzony wynik testu na obecność Covid – 19.

Wczoraj została przeprowadzona powtórna dezynfekcja Urzędu Gminy.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (31 adresy): 98 osoby
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 7 osób

12.10

Zaplanowane w ubiegłym tygodniu testy serologiczne na obecność przeciwciał zostały dziś przeprowadzone u pracowników Urzędu Gminy. Część osób przebywa na kwarantannie domowej już od zeszłego tygodnia.

09.10

Drodzy Mieszkańcy gminy Leszno,

Od wtorku rano odczuwałem objawy podobne do występujących przy grypie. Lekarz pierwszego kontaku zdecydował o przeprowadzeniu u mnie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety w środę dostałem informację o pozytywnym wyniku testu. Od razu w porozumieniu ze swoimi współpracownikami zdecydowaliśmy się o wyłączeniu bezpośredniej obsługi interesantów w Urzędzie Gminy. W związku z tym, że od wtorku pozostaję w domu, część moich obowiązków przejęła uprawiona do tego Sekretarz Gminy.

Urząd Gminy będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie do czasu uzyskania wyników od wszystkich pracowników obsługujących Mieszkańców Gminy Leszno.Testy serologiczne na wykrywanie obecności przeciwciał będą przeprowadzone w poniedziałek rano. W zależności od ich wyników będziemy decydować o ewentualnym przywróceniu obsługi dla Mieszkańców.

Podjęliśmy również nadzwyczajne środki ostrożności polegające na całkowitym odkażeniu wszystkich pomieszczeń w budynku Urzędu Gminy. Czynności dezynfekcyjne przeprowadzone zostaną dziś o godzinie 13.00. Od tej godziny do końca dnia Urząd pozostanie nieczynny. Zapewniam Państwa, że decyzje, które podejmujemy podyktowane są troską o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji epidemiologicznej w naszej gminie.

Chciałbym również przypomnieć, że od jutra na terenie całego kraju zostanie wprowadzona „żółta strefa”. Oznacza to, że przywrócony będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz Banaszkiewicz
Wójt gminy Leszno

07.10

Szanowni Państwo,

właśnie otrzymaliśmy wynik testu na Covid-19, który został przeprowadzony u wójta gminy Leszno. Niestety wynik testu jest pozytywny. W związku z tym informujemy, że w trybie natychmiastowym wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów w Urzędzie Gminy Leszno do odwołania.

Wójt gminy Grzegorz Banaszkiewicz jest w kontakcie z Sanepidem, który podejmie decyzję o skierowaniu osób na kwarantannę. Lista osób, z którymi wójt miał kontakt dłużej niż 15 minut, zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ożarowie Mazowieckim.

Jednocześnie informujemy, że wczoraj i dziś (wtorek-środa) wójt nie był obecny w pracy. Wszyscy pracownicy Urzędu zostaną poddani testom na obecność wirusa.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o sytuacji.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie gminy Leszno:

 • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (18 adresy): 76 osób
 • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0 osób 
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com