Apel Wójta w związku z epidemią

Szanowni Państwo,

Wszyscy powinniśmy obecnie unikać kontaktów z innymi ludźmi, a dzieci i młodzież szkolna powinny – w miarę możliwości – pozostać w domach. Zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach to nie dodatkowe ferie, a próba spowolnienia epidemii. Nie lekceważmy wirusa. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich i zachowanie podwyższonych standardów higieny osobistej to najważniejsze, co możemy zrobić w obecnej sytuacji. Właśnie dlatego od dwóch dni nie odbywają się zajęcia w gminnych świetlicach, ZSR czy bibliotece, zawieszone są treningi klubów sportowych i zamknięte targowisko w Lesznie.

Konsekwentnie, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy, podjąłem decyzję, iż od poniedziałku, 16 marca, obsługa Mieszkańców prowadzona będzie TYLKO w Punkcie Obsługi Interesantów, tuż przy wejściu do Urzędu. Proszę, by do Punktu wchodziła tylko jedna osoba, a pozostałe czekały na zewnątrz budynku. Nie będzie możliwe wejście do pozostałych części Urzędu, zamknięta też będzie kasa. Wiele spraw w urzędzie można załatwić telefonicznie lub drogą mailową. Dlatego jeszcze raz proszę, by osobiście do Urzędu przychodzić jedynie w wyjątkowych, naprawdę tego wymagających sytuacjach.

Liczę na Państwa zrozumienie – sytuacja wymaga od nas ogromnej odpowiedzialności. Od każdego z nas.

Grzegorz Banaszkiewicz

Wójt Gminy Leszno