Komunikat dotyczący szczepień przeciw COVID-19 dla seniorów

Informujemy, że nie ma już wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19 w NZOZ Medicor dla osób powyżej 70. roku życia. Przydział 30 miejsc tygodniowo w harmonogramie szczepień został zapełniony do końca ustalonego odgórnie terminu – czyli do 31 marca 2021 r.

Można dalej rejestrować się na szczepienie (informacja poniżej), w przypadku zwalniających się terminów NZOZ Medicor będzie kontaktował się telefonicznie z osobami już zarejestrowanymi. Przypominamy, że gmina nie ma wpływu na liczbę otrzymywanych szczepionek. Dystrybutorem szczepionek jest rządowa Agencja Rezerw Materiałowych i podmioty przez nią wskazane.

Gmina zapewni transport do punku szczepień osobom niepełnosprawnym (w stopniu znacznym dotyczącym upośledzenia narządu ruchu – kod R – oraz chorób neurologicznych – kod N) i osobom starszym niemającym możliwości skorzystania z komunikacji zbiorowej lub pomocy bliskich. Infolinia: 516 934 012

GDZIE SIĘ REJESTROWAĆ:

• przez formularz online: gov.pl/szczepimysie
  • telefonicznie przez całodobową infolinię: 989
  • wyślij SMS na numer 664 908 556o treści: SzczepimySię.

Osoby, które są zapisane otrzymają przypomnienie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w przeddzień wyznaczonej daty szczepienia.

ADRES PUNKTU SZCZEPIEŃ:

NZOZ Medicor Leszno, ul. Błońska 62.

WÓJT GMINY LESZNO ZWRÓCIŁ SIĘ Z APELEM DO KIEROWNICTWA NZOZ MEDICOR:

W trosce o ochronę zdrowia Mieszkańców gminy Leszno, z uwagi na liczne głosy niezadowolenia z powodu braku łączności telefonicznej z placówkami NZOZ Medicor na terenie gminy Leszno zwracam się z uprzejmą prośbą o usprawnienie tego kanału komunikacji.

Jest to szczególnie ważne w związku z ruszającym 25 stycznia Narodowym Programem Szczepień: NZOZ Medicor Leszno, przy ul. Błońskiej 62 został zarejestrowany jako punkt szczepień na terenie gminy Leszno.

Apel do kierownictwa NZOZ Medicor