Gmina Leszno włącza się do akcji „Maseczka dla mieszkańca!

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od poniedziałku chętni mieszkańcy będą mogli zgłaszać do Urzędu Gminy zapotrzebowanie na wielorazowe maseczki ochronne.

Maseczki, które Urząd Gminy zamówił u zewnętrznego dostawcy, są wielokrotnego użytku – pod warunkiem prawidłowej ich dezynfekcji.

Używanie maseczek wspomaga przeciwdziałanie zakażeniu koronawirusem, ale nie zabezpieczają one całkowicie przed wirusem! Pamiętajmy o higienie rąk oraz przestrzegajmy zaleceń dotyczących unikania kontaktów międzyludzkich. Zachowujmy co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób.

Oprócz zamówienia, które złożyliśmy u zewnętrznego dostawcy w akcji „Maseczka dla mieszkańca!” współpracujemy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczy w Lesznie, Kołem Gospodyń Wiejskich Wyględne Dziewczyny Plus oraz Publicznym Przedszkolem Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Na terenie gminy Leszno działają również inicjatywy społeczne, które szyją maseczki dla szpitali: Leszno, Błonie i okolice szyją maseczki dla medyków oraz Koło Gospodyń Wiejskich Darcie Pierza.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się od poniedziałku pod numerem telefonu 501 227 402 lub na adres mailowy . Wystarczy wysłać SMS lub e-mail ze swoim adresem.

Mieszkańcowi gminy przysługuje jedna maseczka, którą zostanie dostarczona wraz z ulotką informacyjną.

Maseczki są nieodpłatne.