Inwestycje – raport

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

 

Zakończyła się budowa chodnika przy ulicy Leśnej w Lesznie. Deptak o szerokość 2,5 metra prowadzi do skrzyżowania z ulicą Polną. Wzdłuż chodnika powstanie również pas zieleni. Przebudowany został także hydrant z nadziemnego na podziemny.

Koszt inwestycji to 91.635,00 zł brutto.

Dobiega końca przebudowa drogi gminnej w Zaborówku. Inwestycja obejmuje również wykonanie odwodnienia oraz przebudowę słupów linii telefonicznej i energetycznej. Nowa droga będzie miała łącznie długość 650 metrów, powstaną również miejsca parkingowe. Termin zakończenia prac zaplanowano w lipcu. Budowa drogi będzie kosztowała 1.337.730,03 zł.

 

 

Rozpoczęła się rozbudowa wodociągów gminnych. W ulicach Sadowa, Brzoskwiniowa, Malinowa, Oliwkowa w Zaborówku powstanie wodociąg o długość ponad 1,2 km. Wkrótce ruszą również prace nad dwoma krótszymi odcinkami w ulicy Wiosennej w Zaborowie oraz w ulicy Jesionowej w Wiktorowie. Wszystkie trzy inwestycje mają być zakończone jeszcze w tym roku.

Dotacja na przebudowę ulicy Południowej. Gmina Leszno otrzyma 115.000 złotych dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na przebudowę nawierzchni ul. Południowej w Zaborowie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się drugi z trzech zaplanowanych etapów przebudowy nawierzchni ulicy Południowej. Będzie to 600-metrowy odcinek pomiędzy sołectwami Zaborów i Feliksów.