Kulturalny weekend 23/24 czerwca

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w kulturalnym weekendzie z okazji 50-lecia gminy Leszno. 

Piątek,

godzina 18:30 

Pałac Zaborówek, Stołeczna 199

Cuda Wianki 2023 czyli międzypokoleniowe spotkanie w ogrodzie XIX wiecznego Pałacu w Zaborówku.

W programie:  –> plakat

  • gra terenowa w poszukiwaniu paproci 
  • wspólne biesiadowanie 
  • czas ognia i czas niespodzianek 

godzina 17:00 

Pałac pod Kampinosem w Lesznie, ulica Fabryczna 1 

Koncert włoskiego zespołu I Bassifondi 
–> plakat
Podczas koncertu będzie rozbrzmiewać muzyka Francesca Corbetty (Pawia 1615 – Paryż 1681), jednego z najwybitniejszych wirtuozów gitary barokowej i jednego z najbardziej reprezentatywnych siedemnastowiecznych kompozytorów muzyki na ten instrument. Program koncertu poświęcony jest w szczególności utworowi „La Guitarre Royalle”, uznawanemu wraz z innymi zbiorami naszego kompozytora za stylistyczne szczytowe osiągnięcie wśród utworów na gitarę barokową.

Sobota 

godzina 20:00 (bramka od godziny 19:00) 
–> plakat
Światowej klasy zespół Gang Tango założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. To jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie „Orquesta Tipica” oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli – Quinteto Tango Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy.  O godzinie 20:00 na scenie plenerowej w Pałacu pod Kampinosem w Lesznie rozpocznie się niezapomniany koncert oraz pokazy tanga w wykonaniu mistrzów gatunku. 

Zaśpiewają Anna Dereszowska i Kuba Badach, zatańczą Rafał Maserak i Anna Głogowska oraz Anna Iberszer i Piotr Wożniak. Zagra zespół w Gang Tango w składzie: 
Grzegorz Lalek – skrzypce, Piotr Kopietz – bandoneon, Mirosław Feldgebel – fortepian, Sebastian Wypych – kontrabas oraz prowadzenie koncertu.