Nie ma mocnych na Marianów

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W ubiegłą sobotę odbyły się II Mistrzostwa gminy Leszno w kolarstwie MTB na dystansie 10 km. Wyścig został zorganizowany przy okazji zawodów kolarskich Legia MTB Maraton. W sumie w wyścigu wzięło udział 80 osób, z czego jedna trzecia reprezentowała żółto-niebieskie barwy gminy Leszno.  Tego dnia odbyły się również zawody na dystansie 60 km i 40 km, w których także z powodzeniem startowali reprezentanci naszej gminy, zajmując miejsca na podium w swoich grupach wiekowych.

🏆 Tytuł mistrzowski z ubiegłego roku obronił Damian Kawecki, który przejechał dystans 10 km ze średnią prędkością 32.4 km/h w czasie 20:43. Damian wygrał również wyścig w klasyfikacji ogólnej. Niespełna 3 minuty później – z czasem 23:30 – na metę przyjechał Tomasz Michalak. Obaj Panowie mieszkają w Marianowie. Stawkę na pudle zamknął Filip Jakubik, któremu pokonanie 10 km zajęło 24:51.

🏆 Mistrzynią gminy w kolarstwie MTB na dystansie 10 km została Ilona Grabarczyk, która potrzebowała 24:51, aby pokonać ten dystans. Ilona Grabarczyk, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im Stefana Batorego w Lesznie, daje dobry przykład młodzieży. Miejsce drugie i trzecie zajęły mieszkanki Marianowa: nastoletnia Olga Michalak przejechała wyścig w 31:01 i była druga. Jako trzecia na metę przyjechała Sabina Kawecka z czasem 35:14. 

🏆 W kategorii wiekowej 14-16 lat wygrał Szymon Markiewicz z czasem 27:34, druga była Olga Michalak.

🏆 Wśród młodzieży w wieku 11-13 lat pierwsze miejsce zajął Mikołaj Perlan z czasem 29:35, 16 sekund później na metę przyjechał Michał Maj. Trzecie miejsce zajął Wiktor Rutkowski, który stracił 6 sekund do drugiego miejsca. Ależ to była zacięta rywalizacja!

🏆 Podium wśród najmłodszych reprezentantów gminy wyglądało następująco: Jan Tkaczyk (31:49), drugi Jakub Perlan (35:48), trzeci Szymon Rutkowski (40:34).

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom z gminy Leszno, którzy wystartowali w zawodach. Cieszymy się, że impreza staje sie coraz popularniejsza. Podziękowania dla Marka Celejewskiego, RCS – Rowery Części Serwis za dostarczenie nagród. Dziękujemy również Alinie Przyborskiej, sklep TOPAZ EXPRESS LESZNO za zaopatrzenie w wodę i banany. Do zobaczenia w przyszłym roku!