Nowy sprzęt komputerowy dla Biblioteki Publicznej

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Leszno zakończyła realizację projektu Sieć na kulturę w podregionie warszawskim zachodnim, w ramach którego otrzymaliśmy sprzęt komputerowy – 6 laptopów o wartości 10.974 zł, do organizacji różnych zajęć i warsztatów.

Warunkiem otrzymania sprzętu był udział w szkoleniu pracowników Gminnej Samorządowej Instytucji Kultury, a następnie zorganizowanie szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w zakresie jednej z wybranych ścieżek tematycznych. Biblioteka Publiczna Gminy Leszno realizowała szkolenie z zakresu „Dostępność zasobów cyfrowych online”, podczas którego poznaliśmy m.in. portale z darmowymi książkami i publikacjami, jak działa Wikipedia, gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci czy tworzenie baz danych z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych. Zwiedzaliśmy też wirtualnie słynne muzea w Polsce i na świecie. W projekcie uczestniczyły dwie 9-osobowe grupy dzieci i młodzieży z gminy Leszno, którym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Opiekunkami grup były: Bożena Sulik i Anna Głogowska.