Pozyskaliśmy kolejną dotację przekraczającą 2 mln zł

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pozyskaliśmy kolejną dotację przekraczającą 2 mln zł. Za tę kwotę zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne na terenie całej gminy. Wymienimy stare lampy sodowe na nowe, energooszczędne LED-y. Poprawimy także infrastrukturę towarzysząca, taką jak m.in. sterowanie oświetleniem.

Urząd Gminy złożył trzy wnioski o dofinansowanie z programu Polski Ład dotyczące:
– budowy oczyszczalni ścieków w Lesznie,
– budowy ulicy Leśnej w Wyględach,
– modernizacji oświetlenia ulicznego w gminie Leszno.

W poniedziałek 25 października o godzinie 10:00 został ogłoszony wynik pierwszego naboru: przyznano nam dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego.
W 2019 roku został przygotowany audyt oświetlenia ulicznego na terenie gminy Leszno, który, po zaktualizowaniu o inwestycje wykonane w latach 2020 i 2021, zostanie wykorzystany do przeprowadzania wymiany starych lamp sodowych na nowe, energooszczędne LED-owe.