Rodzinne Kolędowanie

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

„Zaśpiewajmy wszyscy razem, kolędową polską pieśń…”

Pod takim hasłem, już po raz piąty, odbyło się RODZINNE KOLĘDOWANIE w Zaborowie. 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, w budynku OSP Zaborów całe rodziny, grupy przyjaciół, schole i indywidualni wykonawcy spotkali się, aby zaśpiewać lub zagrać swoje ulubione kolędy i pastorałki. W repertuarze były zarówno staropolskie kolędy np. „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, jak i lekkie, współczesne pastorałki: „Gdy Pan Jezus się narodził”, „Kto wie, czy za rogiem”, „Pastuszkowie mili” czy „Skrzypi wóz”.

Jak co roku, publiczność nie zawiodła. Przez ponad dwie godziny zarówno małe dzieci, nastolatkowe, jak i dorośli dobrze bawili się wyśpiewując bardziej lub mniej znane utwory. Przez całe spotkanie była czynna kawiarenka ze słodkim poczęstunkiem, ale największym powodzeniem wśród maluchów cieszyły się pieczone, pachnące gofry.

W tym roku RODZINNE KOLĘDOWANIE było połączone z akcją charytatywną dla 9-letniego Julka. Właśnie dla Julka przybyli „Kolędnicy z Okolicy”, którzy najpierw we wspaniałych strojach wystawili przedstawienie w klimacie świątecznym, a potem ubogacili kawiarenkę w samodzielnie przygotowane przysmaki.

Dziękujemy, że spędziliście z nami ten czas, wspólnie świętując narodziny Kogoś bardzo szczególnego i kultywując staropolski zwyczaj kolędowania.

Dziękujemy wszystkim małym i dużym artystom, którzy wystąpili, śpiewali i przygrywali, wszystkim którzy pomagali nam organizacyjnie.

Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować upominki dla rodzin i dzieciaków oraz grup występujących. Dziękujemy Wójtowi Gminy Leszno Grzegorzowi Banaszkiewiczowi, który po raz kolejny wsparł organizację Rodzinnego Kolędowania. Dziękujemy również Pani Kai Kata – Kierownikowi Świetlicy w Zaborowie.

Życzymy, aby Nowonarodzony Jezus, przyniósł Wam miłość i pokój oraz by obdarzył radością i błogosławieństwem.