Rozwój komunikacji  lokalnej

Podczas środowej sesji Rady Gminy została podjęta uchwała o dofinansowaniu na kwotę 1 257 767 zł dodatkowych kursów autobusów od 1 stycznia 2025 roku. Zmianie ulegnie dotychczasowy operator. Firmę Sanimax zastąpią GPA – Grodziskie Przewozy Autobusowe. Dodatkowe połączenia będą realizowane w związku z przystąpieniem przez Powiat Warszawski Zachodni do związku powiatowo-gminnego „Grodziskie Przewozy Autobusowe”.

Połączenia z Warszawą realizowane przez Warszawski Transport Publiczny pozostają bez zmian.

• Ceny biletów jednorazowych normalnych wynoszą – w zależności od strefy – od 2 do 4 zł.
  • Ceny biletów miesięcznych wynoszą od 50 do 100 zł w zależności od strefy obowiązywania.
  • Bilet miesięczny normalny ważny na terenie całego Związku (we wszystkich liniach) kosztuje 100 zł.

W liniach obsługiwanych przez GPA na terenie gminy Leszno można również korzystać z biletów miesięcznych ZTM.

Planowane jest uruchomienie czterech połączeń autobusowych:

• linia 41: Leszno, Czarnów, Gawartowa Wola, powrót do Leszna, a następnie Marianów, Grądy i powrót do Leszna.
  • linia 42: Sochaczew–Błonie w gminie Leszno: Wilkowa Wieś, Grądy, Leszno, Ośrodek Zdrowia.
  • linia 43: Roztoka–Błonie, w gminie Leszno: Roztoka, Łubiec, Kępiaste, Julinek, Leszno, Grądy, Wilkowa Wieś, Czarnów, Podrochale i Rochale.
  • linia 44: Kampinos–Roztoka, w gminie Leszno: Wilkowa Wieś, Grądy, Leszno, Julinek, Kępiaste, Łubiec i Roztoka.

Jak informują GPA – Grodziskie Przewozy Autobusowe oraz Powiat Warszawski Zachodni do 17 września trwają konsultacje przebiegu tras. Swoją opinię i uwagi można wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: w tytule pisząc KONSULTACJE PLANU.