Skatepark w Lesznie

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print
Skatepark zaprojektowany w klasycznej formie. Zawiera obustronne najazdy, kierujące na centralny element którym jest Funbox. Każda przeszkoda obiektu zaprojektowana jest tak, aby współgrała z całością, była w pełni funkcjonalna, oraz zapewniała płynną i bezpieczną jazdę.
 
Skatepark można podzielić na dwie sekcje:
 
  • dla początkujących (Quarter Pipe, Grindbox, Poręcz prosta, Bank Ramp),
  • dla zaawansowanych (Quarter Pipe, Funbox , Bank Ramp).
Dla użytkowników z dłuższym stażem jazdy i większymi umiejętnościami istnieje możliwość korzystania z obu sekcji, dzięki czemu obiekt staje się komplektowy, oraz pozwala na ciągły rozwój. Przedstawiamy koncepcję skateparku i prosimy o uwagi oraz propozycje dotyczące zaproponowanych elementów. Szczególnie zależny nam na opini młodzieży, ponieważ ten obiekt będzie przeznaczony dla Was.
 
Sekcja Bank Ramp – wym. 830×414/436×120/205 cm.
 
Banki służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku (funboxy, grindboxy, poręcze), są też elementami, na których wykonuje się różnego rodzaju ewolucje. Banki mogą również stanowić elementy składowe platform. Minirampa jest elementem do zabawy i nauki nowych trików. Jest to przeszkoda, o której marzą wszyscy skaterzy.
 
 

 

Quarter Pipe – wym. 830x310x150 cm.

Quartery służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku (funboxy, grindboxy, poręcze), są też elementami, na których wykonuje się różnego rodzaju ewolucje. Quartery mogą również stanowić elementy składowe platform.

 

 

Sekcja Funbox z grindboxem 3/3, grindboxem prostym oraz poręczami – wym. 620/840x790x45/60 cm.

Funbox jest sercem każdego skateparku. Jest elementem z większą lub mniejszą ilością dodatków takich jak spady, poręcze, wybicia, grindboxy, schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co daje możliwość wykonywania nowych ewolucji i trików. Skateboardziści preferują funbox z jak największą ilością kombinacji, natomiastBMX-owcy i rolkarze elementy wyższe, umożliwiające wykonywanie skoków i salt.

 

Poręcz prosta – wym. 400x5x35.

Jest elementem, który służy do zabawy i nauki nowych tricków. Powinna znaleźć się w każdym skateparku, zarówno małym, jak i dużym. Jest zazwyczaj elementem wolno stojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub stanowi urozmaicenie funboxów czy platform.

 

 

Grindbox C – wym. 600x50x35 cm.

Jest elementem, który służy do zabawy i nauki nowych tricków. Powinna znaleźć się w każdym skateparku, zarówno małym, jak i dużym. Jest zazwyczaj elementem wolno stojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub stanowi urozmaicenie funboxów czy platform.

 

Lokalizacja: 52.259130, 20.586212