Sprawdzaj firmy podające się za operatorów programu „Czyste Powietrze”

Uważaj na firmy, które zapraszają Cię na spotkanie i nakłaniają do współpracy, powołując się na partnerstwo w programie, a często też bezprawnie posługując się znakami graficznymi „Czystego Powietrza” czy instytucji zarządzających programem. Bądź czujny, w razie wątpliwości zapytaj o tego wykonawcę w Urzędzie Gminy Leszno.  22 487 11 09

Przypominamy, że ogólnopolski pogram „Czyste Powietrze” – pod nadzorem Ministerstwa Klimatu i Środowiska – wdrażany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej, gminami w całej Polsce oraz wybranymi bankami. Wszystkie te instytucje – w tym listę gmin prowadzących punkty konsultacyjno‐informacyjne „Czystego Powietrza” i banków oferujących Kredyt Czyste Powietrze – znajdziesz na oficjalnej stronie programu: czystepowietrze.gov.pl.

Nie promujemy w programie „Czyste Powietrze” konkretnych urządzeń i materiałów, ani firm wykonawczych czy instalacyjnych, dlatego sprawdzaj z kim współpracujesz i co wybierasz, bo robisz to na własne ryzyko.

Bądź uważny, gdy ktoś puka do Twoich drzwi i wspierając się znakiem graficznym programu, czy nazywając się operatorem lub partnerem „Czystego Powietrza” namawia do współpracy przy uzyskaniu dotacji na wymianę kopciucha i termomodernizację Twojego domu. Są to nieuczciwe praktyki, wykorzystujące Twoją niewiedzę i mogące skończyć się konsekwencjami finansowymi (np. będziesz musiał oddać zaliczki, które w Twoim imieniu i za Twoją zgodą pobierze nieuczciwy wykonawca).

Nie daj się naciągnąć nieuczciwym firmom.