Wernisaż w Lesznie

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W niedzielę 5 października w Świetlicy/GOK w Lesznie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dzieł sztuki, grafik i rękodzieł artystów plastyków oraz prac dzieci i młodzieży z okazji 100. urodziny Św. Jana Pawła II. 

„ROZWAŻANIA PONOWNE: POEZJA SZTUKA NATURA” – to prezentacja malarstwa, grafiki i rękodzieła artystów plastyków oraz prac dzieci i młodzieży na 100. urodziny Św. Jana Pawła II. 

W dniu otwarcia wystawy wzięli udział artyści plastycy i quilterki, ich goście, przyjaciele i znajomi, dzieci i młodzież z gminnych i powiatowych placówek, przedstawiciele instytucji wspierających:

Romuald Reszka z Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Agata Bażyńska-Khan przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji w radzie gminy Leszno, wolontariusze i uczestnicy zajęć organizowancyh przez Świetlice Gminy Leszno.
Dziękujemy za liczny udział. Cieszymy się, że udało nam się wspólnie stworzyć tak swobodną i niecodzienną atmosferę.

Wernisaż zakończył koncert poezji śpiewanej formacji „Bez Zgrzytu”. Usłyszeliśmy wiersze m.in.: Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego w aranżacji ballady i bluesa, jak również autorskie utwory muzyków z płyty „Zawołaj”. Dla wahających się co do przyjścia na wystawę zostawiamy opinię przesłaną do nas po wernisażu:
„Dałem dwie grafiki i dwa rysunki. Wyszła nadspodziewanie dobrze – żadnych zagęszczeń, przegadań, z oddechem i swobodą. Wpadnę jeszcze raz by na spokojnie ją zobaczyć.” – zarekomendował jeden z artystów Ryszard Marian Owczarek.
Specjalne podziękowania dla Kampinoskiego Parku Narodowego za użyczenie „Kampinoskich pejzaży” oraz KGW Kapeli ze Wsi Powązki  za zapewnienie przekąsek.

Emilia Frydrych, Dyrektor Świetlicy/GOK w Lesznie 

Fot. Agnieszka Kowalska 

Wystawa czynna codziennie od wtorku do soboty w godzinach 14.00 – 20.00 – oprócz środy.