Płacisz podatki? Korzystaj z tego!

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Blisko 40% podatku PIT, który odprowadzają podatnicy, trafia do wskazanego przez nich samorządu. Dla budżetu Gminy Leszno są to bardzo duże środki, dzięki którym może ona – szybciej lub wolniej – rozwijać się, zaspokajając potrzeby swoich Mieszkańców. Każdy z płacących w Gminie podatek dochodowy może łatwo sprawdzić, na co dokładnie i w jakiej kwocie przeznaczone będą jego własne pieniądze. Ile wydanych zostanie np. na budowę i utrzymanie dróg, na ich oświetlenie, ile na utrzymanie szkół, a ile na gospodarkę odpadami – to wszystko można sprawdzić pod adresem https://gminaleszno.nacoidamojepieniadze.pl/.

W naszej Gminie dość szybko przybywa jednak nowych Mieszkańców. Niektórzy z nich nie zmieniali meldunku i zapewne nie zastanawiali się nawet nad tym, gdzie płacą podatki. A przecież nie warto marnować pieniędzy płacąc podatki w miejscu, w którym się już nie mieszka i z którego infrastruktury się nie korzysta. Natomiast jeśli płacimy je tam, gdzie mieszkamy, to wracają one do podatnika np. w postaci lepszych dróg, z chodnikami i oświetleniem, lepszych szkół i przedszkoli, szybciej rozbudowywanej kanalizacji.

Dlatego apelujemy do nowych Mieszkańców Gminy – jeśli jeszcze nie płacicie tu podatków, zmieńcie to. Taka zmiana jest prosta i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wystarczy składając zeznanie podatkowe podać w formularzu PIT swój rzeczywisty adres zamieszkania na terenie Gminy Leszno i druk ten wysłać do Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany (ul. Skalbmierska 5).

Jeśli minął już termin składania PIT, a chcielibyście, by Wasze podatki zaczęły trafiać do naszej Gminy, zmiana również jest prosta – wystarczy wypełnić formularz ZAP-3 (osoby, nie prowadzące działalności gospodarczej) lub CEIDG-1 (osoby samodzielnie prowadzące działalność).

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz, a wrócą one do Ciebie w postaci wyższego komfortu życia Twojego i Twoich najbliższych!