Wizyta u Powstańca

W środę 23 grudnia ze świąteczną paczką odwiedzili Pana Anatoliusza Nowakowskiego, Powstańca mieszkającego w naszej gminie, wójt Grzegorz Banaszkiewicz, przewodniczący Rady Michał Dominiak oraz Michał Mandes, drużynowy zuchów i Marek Bany, drużynowy harcerzy.

Młodzi harcerze oraz przedstawiciele gminy złożyli życzenia świąteczne oraz wysłuchali opowieści wojennych i historii z czasów okupacji niemieckiej. Pan Anatoliusz Nowakowski, pseudonim „Max” był podczas II wojny światowej strzelcem, służył w oddziale kpt. „Lancy”, który wyspecjalizował się w przejmowaniu zrzutów broni.

Zapisy wspomnień Pana Anatoliusza Nowakowskiego są dostępne w archiwum historii mówionej na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego:  www.1944.pl

Serdeczne podziękowania dla Pani Ewy Czeczot, córki Pana Anatoliusza, za umożliwienie spotkania.