📌 Zrzutka na nowy wóz dla OSP Zaborów

Na naszej stronie internetowej opisujemy tematy ważne i bardzo ważne dla gminy. Tym razem przyłączamy się, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na nowy wóz strażacki dla OSP Zaborów. Wszystkie szczegóły znajdują się ponieżej w liście Naczelnika OSP Zaborów Pawła Kopcia.

Wpłaty można dokonywać pod adresem: 🚨🔥 zrzutka.pl/cgum8z  🔥🚨

Szanowni Państwo,
zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe zakupu nowego, ciężkiego, gaśniczego samochodu pożarniczego dla naszej jednostki. Nasze dotychczasowe najstarsze ciężkie auto pożarnicze ma już 45 lat i niestety często zawodzi, także podczas akcji ratunkowych. Stawką jest nasze wspólne bezpieczeństwo!

Samochód, który chcielibyśmy kupić, znacznie podniósłby skuteczność naszych działań: ma duży zbiornik wody (od 7000 l) i środka pianotwórczego (od 1000 l), a także pompę o dużej wydajności. Wykorzystywany byłby przede wszystkim przy dużych pożarach, np. lasów, fabryk, dużych firm, zabudowań, nieużytków rolnych. Takich, z jakimi radzić sobie dotychczas musiał nasz obecny, wysłużony samochód: pożar w Wólce Kossowskiej, Zakładach Chemicznych CHEMITEX w Sochaczewie, fabryce Voke w Młodzieszynie (produkcja rozpuszczalników, klejów i farb),
hotelu Baron w Nadarzynie, hal w Broniszach i Jawczycach, firmie Goldfoam, firmie Florimex.

Nasza jednostka pożarnicza funkcjonuje od 1916 roku. W swoich szeregach skupiamy 40 strażaków. Od 2005 roku działamy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co skutkuje akcjami nie tylko w najbliższym rejonie, ale też poza gminą i powiatem. Od 2008 roku działamy w Wojewódzkich Odwodach Operacyjnych, czyli jesteśmy do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej do działań ratowniczych w całym województwie, ze szczególnym uwzględnieniem działań na wodzie. Jesteśmy też częścią plutonu pod nazwą „Pożar Fabryka” – w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP.

Z roku na rok staramy się podnosić kwalifikacje naszych strażaków, a także poziom wyposażenia jednostki w nowoczesny sprzęt niezbędny do działań. Jednym z najstarszych sprzętów w naszym wyposażeniu jest ciężki, gaśniczy samochód wyprodukowany w 1975 roku. Ze względu na jego wiek, znaczne wyeksploatowanie, częste awarie – także podczas prowadzonych działań – rosną koszty jego utrzymania. Dlatego naszym marzeniem, ale i wręcz koniecznością, jest jego wymiana na nowy. Szacunkowy koszt takiego samochodu to 1–1,2 mln zł.

Jest to duża kwota, ale liczymy, że przy wsparciu innych osób oraz dotacji, o które się staramy, uda nam się ją zgromadzić. Wystąpiliśmy już m.in. do sołectw w naszej gminie, które przekazały na ten cel 133 tys. zł. Teraz piszemy do Państwa, ale apelować o pomoc będziemy też m.in. do Marszalka Województwa, Wojewody Mazowieckiego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendanta Głównego PSP.Gmina Leszno przekazuje na ten cel 350 tys. zł. My sami również dokładamy swoją cegiełkę, czyli 50 tys. zł wypracowane podczas działań ratowniczo-gaśniczych.Pamiętajmy, że samochód ten będzie służył przede wszystkim nam, mieszkańcom gminy Leszno i powiatu warszawskiego zachodniego.

Dziękuję za wsparcie
w imieniu Zarządu OSP