Dobre wiadomości o kolejnych dofinansowaniach dla gminy

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na koniec maja pozyskaliśmy ponad 8,5 mln złotych dofinansowania zewnętrznego. Kwota, która stanowi ponad 10% tegorocznego budżetu gminy, zostanie przeznaczona na sfinansowanie dwóch dużych inwestycji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 

3,375 mln złotych zostanie przeznaczone na budowę lekkoatletycznej infrastruktury sportowej w Zespole Sportowo-Rekreacyjnym w Lesznie. Powstanie poliuretanowa bieżnia, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż. Zainstalowane zostaną nowe wiaty dla piłkarzy oraz piłkochwyty, nowe bramki główne, mobilne bramki treningowe, a także nowe oświetlenie. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec przyszłego roku. 

Dokumentacja dotycząca budowy bieżni w Zespole Sportowo – Rekreacyjnym –> PDF

Pełna dokumentacja –> www.bip.gminaleszno.pl

W Zaborowie na gminnej działce znajdującej się między cmentarzem a parkingiem P+R powstanie wielofunkcyjny budynek ze żłobkiem, salą widowiskową oraz pomieszczeniami Świetlicy. Chcielibyśmy, aby było to miejsce spotkań lokalnej społeczności, w tym dzieci, młodzieży oraz seniorów.  Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, jej wartość to ponad 6 mln złotych. Planowane zakończenie to marzec 2026 roku.