Kolos dla kapitan Joanny Pajkowskiej

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w niedzielę w Gdyni, kapitan Joanna Pajkowska otrzymała Kolosa w kategori Żeglarstwo.

 

Kolosy to pierwsze polskie nagrody podróżnicze, przyznawane corocznie od 2000 roku. Statuetki trafiły do podróżników, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze. Wśród laureatów znalazła się m.in. Joanna Pajkowska za samotny rejs dookoła świata klasyczną trasą wokół trzech przylądków bez zawijania do portów, przygotowany własnymi siłami, bez udziału sponsorów.

Więcej informacji: www.kolosy.pl

Fot. Dominik Bac

Wsród wyróżnionych w kategorii Wyczyn Roku znalazł się Tomasz Michalak, mieszkaniec Marianowa, który wraz z uczestnikami sztafety rowerowej – Bike Jamboree po raz pierwszy w historii w sztafecie objechał świat.

Więcej informacji: www.bikejamboree.pl

Fot. archiwum prywatne