Mural dla Roberta Lewandowskiego

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W czwartek 1 października na ścianie Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie uroczyście odsłoniliśmy mural poświęcony naszemu honorowemu obywatelowi Robertowi Lewandowskiemu.

Również wczoraj Robert otrzymał nagrodę dla Najlepszego Napastnika Ligi Mistrzów w 2020 roku oraz został Najlpszym Piłkarzem UEFA. Obecnym dziękujemy za przybycie, a najlepszemu napastnikowi życzymy kolejnych sukcesów.

Wykonawcą muralu jest agencja outdoorowa RedSheels. Zaprojektowała go Natalia Bochyńska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Pochodząca z gminy Leszno graficzka i ilustratorka.  
Przygotowaliśmy również film, który opowiada o pomysłe na mural, o jego wykonaniu oraz o przekazie jaki chcielibyśmy, aby z niego płynał dla młodych sportowców. 

Występują w nim:

Iwona Lewandowska, nauczycielka wychowania fizycznego, mama Roberta; 
Amelia Przybylska, piłkarka, stypendystka sportowa gminy Leszno;
Natalia Bochyńska, autorka projektu, grafik, ilustrator. 

Chcemy również podziękować Piotrowi Jaczyńskiemu – PHU Piotr Jaczyński „Pszczółka” za bezpłatne dostarczenie rusztowania dla wykonawców muralu oraz Krzysztofowi Radkowskiemu – Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie za zapewnienie bezpłatnego noclegu dla wykonawców muralu.