Komunikat po spotkaniu wójta z dyrekcją szkół i przedszkoli

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Informujemy, że dyrekcja gminnych szkół i przedszkoli potwierdza gotowość do rozpoczęcia roku szkolnego w sposób tradycyjny. Zajęcia w szkołach i przedszkolach będą odbywały się przy zachowaniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Dodatkowe reguły, które wprowadzają dyrektorzy szkół:

  • sklepy szkolne będą zamknięte,
  • podczas przerw dzieci będą musiały mieć zasłonięte usta i nos,
  • ograniczone do minimum przemieszczanie się dzieci po budynku szkoły,
  • dzieci z klas I – III pozostaną podczas przerw pod opieką nauczyciela w sali lekcyjnej,
  • w szkole w Zaborowie przerwy lekcyjne będą zróżnicowane,
  • rodzicie nie będą mogli wchodzić do szkoły z wyjątkiem rodziców dzieci z najmłodszego rocznika.

W najbliższym czasie najważniejszą zasadą, o jakiej muszą pamiętać rodzice, jest posyłanie do szkoły i przedszkola wyłącznie dzieci nie wykazujących objawów chorobowych.

Szczegółowe informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego w poszczególnych placówkach zostały zamieszczone na stronach internetowych szkół i przedszkoli:

Ponadto informujemy, że w piątek Inspektor Sanitarny przekaże dodatkowe informacje dyrektorom szkół i przedszkoli. 

Od lewej strony na zdjęciu:

Pani Małgorzata Superek – Dyrektor Publiczne Przedszkole Nr 1 w Lesznie im. „Leśnych Skrzatów”, Pani Katarzyna Oleksiewicz – Dyrektor Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej , Wójt Grzegorz Banaszkiewicz, Pani Ewa Skorupska – Główny Specjalista ds. Oświaty i Kultury, Pani Wioletta Wawrzyniak Wicedyrektor i Pan Robert Laszczka Dyrektor ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, Pani Agnieszka Olczak – Dyrektor i Pani Justyna Kłos – Wicedyrektor ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie