Koncert dla świętego Jana Pawła II

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W ramach II Festiwalu LESZNOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA Zespół Kameralny Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka przygotował koncert muzyki filmowej Ennio Morricone. Koncert odbył się w ubiegłą niedzielę w kościele pw. Świętej Anny w Zaborowie.

Było to muzyczne pożegnanie z legendą muzyki filmowej Ennio Morricone (1928–2020) – wszechstronnym,  światowej sławy włoskim artystą zamieszkałym w kraju, który stał się drugim domem dla Karola Wojtyły.

Odszedł w lipcu br. w Rzymie w wieku 91 lat. Ten wybitny kompozytor stworzył muzykę do ponad czterystu filmów, w wśród nich: MisjaKarol. Człowiek, który został papieżem,  Karol – Papież, który pozostał człowiekiem. Był  laureatem wielu nagród za muzykę:  Złotego Globu za film Misja, nagród BAFTA za najlepszą muzykę w filmach: Dawno temu w Ameryce, Misja, Nietykalni i Cinema Paradiso. W 2007 roku otrzymał Honorowego Oskara  za całokształt twórczości przyznanego przez Amerykańską Akademię Filmową.  Artysta wielokrotnie odwiedzał Polskę. Dyrygował orkiestrami w Warszawie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Łodzi i Krakowie.


Marcin Lewicki, kierownik artystyczny 

Fotoreportaż Agnieszka Kowalska