Koncert noworoczny w Świetlicy w Łubcu

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

22 stycznia w Świetlicy w Łubcu odbył się Koncert Noworoczny. Jego celem było uczczenie 20-lecia prowadzenia w Świetlicy zajęć muzycznych przez pana Ludwika Skrzypka, nauczyciela gry na instrumentach klawiszowych. 

Uczniowie zaprezentowali się podczas koncertu w utworach wykonywanych solo i w duecie ze skrzypcami, akompaniowali też wokalistce. Na scenie pojawili się także absolwenci, którzy kontynuują naukę muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie, m.in. na skrzypcach czy flecie. Następnym punktem programu był taniec nowoczesny. Układ choreograficzny w wykonaniu dzieci opracowała pani Paulina Kowalska, instruktorka tańca. Gościnnie wystąpił też chór Łubczaki pod kierownictwem pana Marcina Mandesa. W repertuarze podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu znalazły się znane kolędy, które pozwoliły włączyć się widowni we wspólne śpiewanie. Wszyscy biorący udział w występach otrzymali słodkie upominki, a na gości czekał jubileuszowy tort.