Płacisz podatki? Korzystaj z tego!

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Blisko 40% podatku PIT, który odprowadzają podatnicy, trafia do wskazanego przez nich samorządu. Dla budżetu Gminy Leszno są to bardzo duże środki, dzięki którym może ona  rozwijać się, zaspokajając potrzeby Mieszkańców.

Każdy z płacących w gminie podatek dochodowy może łatwo sprawdzić, na co dokładnie i w jakiej kwocie przeznaczone będą jego własne pieniądze. Ile wydanych zostanie np. na budowę i utrzymanie dróg, na ich oświetlenie, ile na utrzymanie szkół, a ile na gospodarkę odpadami – to wszystko można sprawdzić pod adresem: www.gminaleszno.pl/prezentacja-budzetu

Szczegóły znajdziesz tu –> Uchwała Budżetowa Gminy Leszno na 2023 rok 

W gminie Leszno szybko przybywa nowych Mieszkańców. Niektórzy z nich nie zmieniali meldunku i zapewne nie zastanawiali się nawet nad tym, gdzie płacą podatki. A przecież nie warto marnować pieniędzy płacąc podatki w miejscu, w którym się już nie mieszka i z którego infrastruktury się nie korzysta. Natomiast jeśli płacimy je tam, gdzie mieszkamy, to wracają one do podatnika np. w postaci lepszych dróg, z chodnikami i oświetleniem, lepszych szkół i przedszkoli czy konsekwentnie rozbudowywanych obiektów sportowych.

Dlatego apelujemy do nowych Mieszkańców Gminy – jeśli jeszcze nie płacicie tu podatków, zmieńcie to. Taka zmiana jest prosta i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wystarczy składając zeznanie podatkowe podać w formularzu PIT swój rzeczywisty adres zamieszkania na terenie gminy Leszno i druk ten wysłać do Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany (ul. Skalbmierska 5).

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz, a wrócą one do Ciebie w postaci wyższego komfortu życia Twojego i Twoich najbliższych!

Druki podatkowe są dostępne w Urzędzie Gminy. 

Jeśli otrzymujesz decyzje podatkowe w formie papierowej, a chcesz otrzymywać je w formie elektronicznej – możesz to zmienić. Jak zrobić to w trzech krokach przeczytaj tu: www.gminaleszno.pl/elektroniczne-decyzje-podatkowe

Poniżej znajdziesz poradniki dla Emerytów i Rencistów i osób do 26. roku życia jak prawidłowo rozliczyć PIT