Poprawa bezpieczeństwa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 580

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Za nami pierwsze spotkanie w sprawie doświetlenia 14 przejść dla pieszych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 580 oraz budowy chodnika i przejścia dla pieszych przy cmentarzu parafialnym w Lesznie.

Przypominamy: projekt doświetlenia przejść wygrał w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza jesienią 2020 roku. Został zgłoszony przez Tomasza Maja ze Stowarzyszenia Aktywne Leszno, radnego i przewodniczącego komisji budżetowej.

12 stycznia wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz spotkał się z dyrektorem ds. inwestycji Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomaszem Dąbrowskim. W spotkaniu wzięła także udział delegacja radnych, Agata Bażyńska-Khan – prezeska Stowarzyszenia i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Leszno – oraz Marianna Malarowska – przewodnicząca komisji rewizyjnej.

Podczas spotkania, obok samego doświetlenia, poruszono inne, równie istotne tematy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców gminy Leszno:

  • projekt budowy dwóch przystanków autobusowych przy ul. Kujawskiego w Wyględach i Feliksowie. Dokumentacja została już wysłana do realizacji przez Zarząd Dróg Wojewódzkich,
  • chodnik i przejście dla pieszych przy cmentarzu parafialnym w Lesznie (patrz grafika), które powstaną dzięki staraniom wójta gminy. Ustalono, że Gmina Leszno wykona projekt chodnika, a budowę sfinansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich,
  • problem podtapiania prywatnych posesji położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 580,
  • apel wójta gminy Leszno o jak najpilniejszy remont drogi nr 579 na odcinku Leszno – PKS Błonie.

Kolejne spotkanie z przedstawicielami ZDW, tym razem w gminie Leszno, zaplanowano na 29 stycznia.