Pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie dla Szkoły w Zaborowie

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Gmina Leszno została partnerem w unijnym projekcie samorządu Mazowsza dotyczącym wsparcia zdalnego nauczania. Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie otrzyma sprzęt i oprogramowanie, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach z prowadzenia nauki online.

Dzięki środkom z UE do placówki otrzymają sprzęt i oprogramowanie niezbędne do prowadzenia zdalnych lekcji. Będą to: stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podpisanie umowy z partnerami projektu zaplanowano jeszcze w tym kwartale.

Więcej www.mazovia.pl

Na liście partnerów Gmina Leszno wymieniona jest na pozycji 112.