Wsparcie finansowe dla policji

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na zdjęciu kierownik posterunku w Lesznie asp. szt. Paweł Pałach, który pełni dyżury w poniedziałki w godzinach 10.00 – 14.00. Więcej informacji oraz kontakt do dzielnicowych znajduje się na stronie internetowej: www.gminaleszno.pl/posterunek-policji-w-lesznie

W trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, z gminnego budżetu co roku przekazywane są fundusze na organizację dodatkowych służb oraz patroli policji działających wyłącznie na terenie gminy. Pieniądze trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy „Funduszu Wsparcia Policji” Komendy Stołecznej.

W tym roku Gmina Leszno przekazała 17 600 zł. Dodatkowymi patrolami policji pracującymi na terenie gminy kieruje asp. szt. Paweł Pałach, kierownik Posterunku Policji w Lesznie.

– Co roku wspieramy finansowo Policję pracującą na terenie naszej gminy – mówi Grzegorz Banaszkiewicz. – Dołożyliśmy do budowy nowego posterunku, zależy nam na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje wójt gminy Leszno.

Policja zajmuje się systematyczną kontrolą miejsc zagrożonych przestępczością, takich jak obrzeża Kampinoskiego Parku Narodowego, skwerek i pętla autobusowa w Lesznie, garaże przy ulicy Polnej, okolice TBS „Ostoja”, parkingi oraz rejon Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego. Sprawdzane są również place zabaw, okolice szkół i przedszkoli. Policja zabezpiecza także wydarzenia sportowe oraz letnie koncerty odbywające się na terenie gminy Leszno.