XIII Powiatowy Przegląd Chórów „Złotego Wieku”

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W sobotę 25 stycznia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Chórów „Złotego Wieku” pod patronatem Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział pięć chórów – każdy z nich przedstawił repertuar złożony z trzech utworów, w tym jedną kolędę. Jury postanowiło przyznać nagrodę główną chórowi Ballada z Leszna za wykonanie, które wyróżniało się wykorzystaniem wielogłosowości, a także szczególną dbałością o kulturę śpiewu i piękne muzykowanie – podkreśliło w uzasadnieniu jury. 

I wyróżnienie otrzymał zespół Śpiewający Senior z Błonia. II wyróżnienie otrzymał zespół Ożarowskie Kumoszki z Ożarowa Mazowieckiego. Ponadto na szczególne wyróżnienie zasłużył zespół Wesołe Wdówki z Józefowa ze elegancką i pełną wdzięku scenkę taneczną. 

Występów zespołów wysłuchali zaproszeni goście, wśród których byli m.in. burmistrz Błonia Zenon Reszka, zastępca burmistrza Łomianek Witold Gawda, wójt Leszna Grzegorz Banaszkiewicz oraz radni z Błonia i Leszna.

Gwiazdą festiwalu był ZESPÓŁ WOKALNY „Oktawian”, składający się z emerytowanych muzyków Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Filharmonii Narodowej. „OKAWIAN” wystąpił pod batutą pani Karoliny Markowskiej wykonując koncert składający się z przebojów muzyki popularnej oraz operowej w opracowaniu na chór męski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Julii Hałubickiej