馃搶 Zrzutka na nowy w贸z dla OSP Zabor贸w

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na naszej stronie internetowej opisujemy tematy wa偶ne i bardzo wa偶ne dla gminy. Tym razem przy艂膮czamy si臋, aby pom贸c w zbi贸rce pieni臋dzy na nowy w贸z stra偶acki dla OSP Zabor贸w. Wszystkie szczeg贸艂y znajduj膮 si臋 ponie偶ej w li艣cie Naczelnika OSP Zabor贸w Paw艂a Kopcia.

Wp艂aty mo偶na dokonywa膰 pod adresem: 馃毃馃敟 zrzutka.pl/cgum8z  馃敟馃毃

Szanowni Pa艅stwo,
zwracamy si臋 z serdeczn膮 pro艣b膮 o wsparcie finansowe zakupu nowego, ci臋偶kiego, ga艣niczego samochodu po偶arniczego dla naszej jednostki. Nasze dotychczasowe najstarsze ci臋偶kie auto po偶arnicze ma ju偶 45 lat i niestety cz臋sto zawodzi, tak偶e podczas akcji ratunkowych. Stawk膮 jest nasze wsp贸lne bezpiecze艅stwo!

Samoch贸d, kt贸ry chcieliby艣my kupi膰, znacznie podni贸s艂by skuteczno艣膰 naszych dzia艂a艅: ma du偶y zbiornik wody (od 7000 l) i 艣rodka pianotw贸rczego (od 1000 l), a tak偶e pomp臋 o du偶ej wydajno艣ci. Wykorzystywany by艂by przede wszystkim przy du偶ych po偶arach, np. las贸w, fabryk, du偶ych firm, zabudowa艅, nieu偶ytk贸w rolnych. Takich, z jakimi radzi膰 sobie dotychczas musia艂 nasz obecny, wys艂u偶ony samoch贸d: po偶ar w W贸lce Kossowskiej, Zak艂adach Chemicznych CHEMITEX w Sochaczewie, fabryce Voke w M艂odzieszynie (produkcja rozpuszczalnik贸w, klej贸w i farb),
hotelu Baron w Nadarzynie, hal w Broniszach i Jawczycach, firmie Goldfoam, firmie Florimex.

Nasza jednostka po偶arnicza funkcjonuje od 1916 roku. W swoich szeregach skupiamy 40 stra偶ak贸w. Od 2005 roku dzia艂amy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Ga艣niczego, co skutkuje akcjami nie tylko w najbli偶szym rejonie, ale te偶 poza gmin膮 i powiatem. Od 2008 roku dzia艂amy w Wojew贸dzkich Odwodach Operacyjnych, czyli jeste艣my do dyspozycji Komendanta Wojew贸dzkiego Pa艅stwowej Stra偶y Po偶arnej do dzia艂a艅 ratowniczych w ca艂ym wojew贸dztwie, ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem dzia艂a艅 na wodzie. Jeste艣my te偶 cz臋艣ci膮 plutonu pod nazw膮 鈥濸o偶ar Fabryka鈥 鈥 w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP.

Z roku na rok staramy si臋 podnosi膰 kwalifikacje naszych stra偶ak贸w, a tak偶e poziom wyposa偶enia jednostki w nowoczesny sprz臋t niezb臋dny do dzia艂a艅. Jednym z najstarszych sprz臋t贸w w naszym wyposa偶eniu jest ci臋偶ki, ga艣niczy samoch贸d wyprodukowany w 1975 roku. Ze wzgl臋du na jego wiek, znaczne wyeksploatowanie, cz臋ste awarie 鈥 tak偶e podczas prowadzonych dzia艂a艅 鈥 rosn膮 koszty jego utrzymania. Dlatego naszym marzeniem, ale i wr臋cz konieczno艣ci膮, jest jego wymiana na nowy. Szacunkowy koszt takiego samochodu to 1鈥1,2 mln z艂.

Jest to du偶a kwota, ale liczymy, 偶e przy wsparciu innych os贸b oraz dotacji, o kt贸re si臋 staramy, uda nam si臋 j膮 zgromadzi膰. Wyst膮pili艣my ju偶 m.in. do so艂ectw w naszej gminie, kt贸re przekaza艂y na ten cel 133 tys. z艂. Teraz piszemy do Pa艅stwa, ale apelowa膰 o pomoc b臋dziemy te偶 m.in. do Marszalka Wojew贸dztwa, Wojewody Mazowieckiego, Narodowego i Wojew贸dzkiego Funduszu Ochrony 艢rodowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendanta G艂贸wnego PSP.Gmina Leszno przekazuje na ten cel 350 tys. z艂. My sami r贸wnie偶 dok艂adamy swoj膮 cegie艂k臋, czyli 50 tys. z艂 wypracowane podczas dzia艂a艅 ratowniczo-ga艣niczych.Pami臋tajmy, 偶e samoch贸d ten b臋dzie s艂u偶y艂 przede wszystkim nam, mieszka艅com gminy Leszno i powiatu warszawskiego zachodniego.

Dzi臋kuj臋 za wsparcie
w imieniu Zarz膮du OSP
Naczelnik OSP Zabor贸w Pawe艂 Kope膰