W dniu 02 czerwca 2023 r. Wójt Gminy Leszno podpisał z Województwem Mazowieckim  umowę nr W/UMWM-UU/UM/RF/2968/2023 na realizację Zadania pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Zaborowie wraz z fotowoltaiką” w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wartość udzielonego dofinansowania to 4.000.000,00 zł.

Zadanie pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Zaborowie wraz z fotowoltaiką” polegać będzie na: rozbudowie budynku szkoły z infrastrukturą techniczną, w tym instalacje zewnętrzne: kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu. Projektowana rozbudowy szkoły podstawowej o budynek obejmuje zespół pomieszczeń o funkcji gastronomicznej i dydaktycznych wraz z pomieszczeniami sanitarnymi i technicznymi.

Zadanie pn. Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Zaborowie wraz z fotowoltaiką współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.