Majówka w Pałacu

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

30 maja, podczas Dnia Matki i Dnia Dziecka zorganizowanego w Pałac pod Kampinosem w Lesznie mieliśmy przyjemność wysłuchać występu Alicji Węgorzewskiej, której towarzyszyli Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza oraz Robert Grudzień. Gości przywitał wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, a imprezę prowadził radny gminy Leszno Lesław Kuczyński.

Artyści wykonali znane utwory muzyki poważnej oraz popularne motywy filmowe. Szczególnie Maciej Miecznikowski brawurowymi interpretacjami utworów angażował do zabawy publiczność.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami liczba gości wewnątrz Pałacu była ograniczona, obowiązywały zapisy.

Ponieważ koncert był zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Matki, na koniec wszyscy artyści wspólnie wykonali utwór Wojciecha Młynarskiego „Nie ma jak u mamy”. Zanim rozpoczęły się aktywności plenerowe przygotowane przez Świetlice Gminy Leszno, w pomieszczeniach pałacu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza” z Radzikowa.

Po godzinie 16.00 wystartowały warsztaty, na których można było własnoręcznie ozdobić farbami koszulkę lub bawełnianą torbę, pleść makramy, wyrobić ceramikę lub zbudować domek dla owadów.
Specjalnymi atrakcjami było oglądanie południowoamerykańskich alpak oraz plenerowa sesja fotograficzna zorganizowana przez Esteta Agnieszka Kowalska.

Harcerki i harcerze z Leszna przygotowali grę terenową „Szlakiem zabytków Leszna”, której celem było przybliżenie wiedzy historycznej oraz poznanie technik harcerskich.

Na zewnątrz odbył się także interaktywny spektakl muzyczny tria Mamy Śpiewamy. Muzycy zajęli miejsce na środku dziedzińca, wciągając do muzycznej zabawy dzieci i rodziców.
Dodatkowe atrakcje, w których mogli wziąć udział mieszkańcy gminy, to przeciąganie liny, zabawy bańkami wodnymi oraz formowanie zwierząt z balonów.

Bardzo dziękujemy Pałac pod Kampinosem za to, że mogliśmy zorganizować imprezę w pięknej scenerii pałacowego parku. Serdeczne podziękowania kierujemy również do firmy Bio Planet za dostarczone paczki ze zdrowymi przekąskami dla dzieci. 

Wydarzenie współorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Leszno oraz Zespół Sportowo – Rekreacyjny. 

📸 Esteta Agnieszka Kowalska