Otwarcie skateparku [aktualizacja]

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

12.07

W sobotę 2 lipca odbyło się oficjalnie otwarcie skateparku, obiektu sportowego, na który młodzież długo czekała.

Wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Michał Dominiak, a także posłanka Bożena Żelazowska przecięli wstęgę. Wystrzeliło kolorowe konfetti, z głośników popłynęła głośna muzyka.
 

Od lewej stoją: przewodniczący Rady Gminy Michał Dominiak, wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, posłanka Bożena Żelazowska i radny Lesław Kuczyński
Na otwarciu wystąpił artysta młodego pokolenia raper Janusz Walczuk (jeden z reprezentantów wytwórni SBM Label) wraz z grupą B24. Przed nimi zagrał Ribbeck, lokalny DJ. Od godziny 18:00 trwały pokazy deskorolkowe, które prowadzili Mateusz Rożnicki oraz Konrad Kopciński z Forum Deskorolkowego. Przy okazji informujemy, że zajęcia z nauki jazdy na deskorolce
z Mateuszem będą kontynuowane również w wakacyjne środy w godzinach 17:00–19:00.

Dziękujemy naszym partnerom:

 •  firmie Smoke Smoke Story Group za przekazanie nagród dla uczestników konkursów,
 •  firmom Skynet i Styrman za wsparcie finansowe,
 • Świetlicy w Lesznie za pomoc przy organizacji wydarzenia,
 • referatowi funduszy zewnętrznych UG Leszno za pomoc przy pracy nad wnioskiem o dofinansowanie wydarzenia, którego połowę kosztów pokrył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

16.05

W każdą sobotę w maju i czerwcu w godzinach 11:00–14:00 odbywać się będą zajęcia z nauki jazdy na deskorolce w skateparku w Lesznie. Zajęcia prowadzi Mateusz Rożnicki, współzałożyciel Forum Deskorolkowego. Zapraszamy wszystkich chętnych. 


Informujemy również, że zakończyły się już formalne procedury odbioru. Organ nadzorujący wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Można korzystać! 

 

27.04

Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenu skateparku:
 • monitoring,
 • oświetlenie,
 • obsianie trawą,
 • ogrodzenie.
Dodatkowo:
 • Od maja uruchomione zostaną zajęcia z nauki jazdy na deskorolce.
 • Na początku lipca planujemy koncert z okazji oficjalnego otwarcia skateparku.

Wraz z końcem ubiegłego roku zakończyła się budowa skateparku w Lesznie. W piątek 11 lutego nastąpiło formalne odebranie tej inwestycji przez przedstawicieli Urzędu Gminy Leszno. Kiedy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, na terenie skateparku zostaną przeprowadzone pozostałe prace związane z zagospodarowaniem terenu, np. obsianie trawy.

Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Zanim będzie można bezpiecznie korzystać z nowego obiektu sportowego, musimy dopełnić wszystkich wymaganych od nas formalności. Urząd Gminy zobowiązany jest teraz zawiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu inwestycji. Jeśli nie będzie miał zastrzeżeń, po upływie 14 dni od zgłoszenia będzie można korzystać z obiektu.

W związku z niewywiązaniem się z terminu umowy, na wykonawcę zostanie nałożona kara umowna. Jej wysokość stanowi 20% wartości inwestycji, czyli 186 960 zł. Całkowity koszt inwestycji po uwzględnieniu naliczenia kary wyniesie 827 905 zł. W większości została ona sfinansowana ze środków zewnętrznych:

 • 200 000 zł z „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”,
 • 395 283 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji.

Mamy nadzieję, że nowe miejsce będzie dobrze służyło jeżdżącym na deskorolkach, hulajnogach, rolkach i BMX-ach.