14 marca 2024 r. Wójt Gminy Leszno podpisał z Województwem Mazowieckim umowę nr W/UMWM-UU/UM/PE/3052/2024 dot. pomocy finansowej udzielonej na realizację zadania w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”. Wsparcie w kwocie 20 000,00 zł, (50% wartości całkowitej) przeznaczone będzie na zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Leszno” polegające na zmniejszeniu niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt, w szczególności psów i kotów właścicielskich oraz kotów bezdomnych poprzez kastrację i czipowanie.

Zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Leszno” współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.