Filmy o historii gminy Leszno

image_pdfimage_print

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowaliśmy cykl filmów o historii naszej gminy.

W pierwszym odcinku opowiadamy o wielkiej szansie jaką dostały równiny mazowieckie, kiedy okazało się, że można tu uprawiać buraki cukrowe. Przybliżymy nastroje i wydarzenia przed i po wybuchu Powstania Styczniowego w 1863 roku oraz jego przebiegu na naszych terenach. W wydarzenia sprzed 160-ciu lat zabierze nas Aleksander Nebelski.

W części drugiej Alek Nebelski opowie o niespokojnym początku XX wieku.

Projekt „Leszno dla Niepodległej” realizuje: Świetlica w Zaborowie. Partnerami są: Gmina Leszno, Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Lesznie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Leszno.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.