Sprintem do maratonu

image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE TERAPEUTYCZNE LOGOPEDICA PODCZAS VII OGÓLNOPOLSKIEGO MARATONU PRZEDSZKOLAKÓW: „SPRINTEM DO MARATONU”

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego Logopedica wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”. Wydarzenie organizowane jest przez miesięcznik Bliżej Przedszkola i ma na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Chodzi tu o wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Ruch, rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa na łonie natury są podstawowymi składnikami wszechstronnego rozwoju dziecka. Z tego względu, popularyzowanie aktywności fizycznej jest jednym z celów naszej placówki.


Miniony czwartek (20.05.2021r.) rozpoczął się w naszym przedszkolu śniadaniem sportowców. Okazało się, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne, bo różnorodność sezonowych owoców, ich kolory, kształty, soczysta konsystencja, pobudziły wyobraźnię, okazało się, że posiłek może być nie tylko ucztą dla podniebienia, ale również dla oczu!

Po pysznym śniadaniu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, pod kierunkiem Pani Bożeny Sulik, przygotowali pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Młodzież podeszła do tematu bardzo profesjonalnie. Wolontariusze pokazali dzieciom i kadrze, jak ważna jest rozgrzewka przed wysiłkiem. Maraton, jak na prawdziwą olimpiadę przystało, rozpoczął wystrzał. Biegowi towarzyszyły okrzyki kibiców, wokół powiewały balony, a w słońcu mieniły się pompony cheerleaderek.

W nagrodę za uczestnictwo, wysiłek i zaangażowanie każdy z uczestników otrzymał medal i marchewkową babeczkę z niespodzianką.
Maraton i świetna zabawa rozbudziły apetyt na więcej, z tego względu po zakończeniu oficjalnej części programu, dzieci spędziły czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu.
Dziękujemy Pani Bożenie Sulik i wolontariuszom: Oliwii Sz., Aleksandrze B., Bartłomiejowi S., Hubertowi M., Stanisławowi D., za zaangażowanie i współpracę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia.

Zespół Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego Logopedica w Czarnowie